Hřbitov osobností

Nový Jičín v roce 1989

Dne 17. listopadu 2014 uplynulo dvacet pět let od vzniku "sametové revoluce", která byla započata 17. listopadu 1989 v Praze na Národní třídě. Jedná se o období revolučních změn, které nás od tohoto dne, kdy došlo ke brutálnímu zásahu pohotovostního pluku veřejné bezpečnosti a Odbor zvláštního určení proti studentské demonstraci na Národní třídě, až do 29. prosince téhož roku, kdy protesty a demonstrace vyvrcholily zvolením Václava Havla za prezidenta Československa. Události těchto dnů v Novém Jičíně zachytilo několik fotografů a jejich archivní snímky Vám zde představujeme.

Muzeum Novojičínska a Státní okresní archiv Nový Jičín se obrací na občany města a pamětníky s žádostí o poskytnutí fotografického materiálu tehdy probíhajících událostí. Získaný materiál bude digitálně upraven a prezentován na těchto internetových stránkách www.galerienj.cz, včetně případných doplňujících informací. V případě zájmu je možné fotografie zasílat na e-mailovou adresu sekretariat@muzeumnj.cz případně osobně donést kurátorce podsbírky obecné dokumentace Muzea Novojičínska Mgr. Renátě Jaškové do Žerotínského zámku v Novém Jičíně (tel. +420 556 701 156), která by pořídila digitální scan snímků. Děkujeme předem.

XML Sitemap Mapa webu    Tvorba webu NETservis s.r.o. © 2024